saffar
15 بهمن 1401 - 20:01

استاندار خراسان جنوبی: ارتقای دانشکده پیراپزشکی فردوس در دستور کار قرار داد

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ۲ مطالبه مردم فردوس گفت: موضوع ارتقای دانشکده پیراپزشکی و تامین دستگاه ام. آر. آی از مطالبات مردم است که در دستور کار استان قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد قناعت روز شنبه در مراسم افتتاح بازار بزرگ شهروند فردوس که در چهارمین روز دهه فجر انجام شد، از جلب موافقت وزارت بهداشت برای ارتقای دانشکده پیراپزشکی و بهداشت فردوس خبر داد و افزود: موضوع ارتقای دانشکده باید در شورای گسترش وزارت بهداشت مطرح شود که بنا به اطلاعات موثق در هفته جاری این اتفاق رقم می‌خورد و امیدواریم به نتیجه برسد.

وی گفت: از دستگاه‌های ام. آر. آی اختصاص یافته به کشور از سازمان بهداشت جهانی، ۲ دستگاه به خراسان جنوبی تعلق دارد که اوایل سال آینده به استان اختصاص خواهد یافت و یکی از آنها مربوط به شهرستان فردوس است.

استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: هرجا فضای وحدت و همدلی حاکم باشد و کارها بدون حاشیه انجام شود، سرعت خدمت‌رسانی شتاب می‌گیرد.

وی گفت: فضای همدلی و تعامل خوبی بر مدیران شهرستان فردوس حاکم است و این هم‌افزایی انجام امور را شتاب می‌بخشد.

قناعت از شهرداری فردوس به جهت اجرای پروژه بازار بزرگ شهروند، قدردانی و تصریح کرد: این پروژه بهمن سال گذشته کلنگ‌زنی شد و طی یک سال به اتمام رسیده که قابل تقدیر است.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب و نظام در ۴۴ سال گذشته افزود: طی این سال‌ها دشمنان تلاش کردند ایران را به چند قطعه تقسیم کنند اما با رهبری داهیانه امام راحل و مقام معظم رهبری و با همت مردم ناکام ماندند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: ما ایران را یکپارچه و با همه قومیت‌ها می‌خواهیم، برخی افراد فکر می‌کنند چون تحریم‌ها و فشار اقتصادی مشکلاتی را سبب شده، مردم ما از نظام ناامید شده‌اند اما این افراد کور خوانده‌ و مردم همچنان پای نظام ایستاده‌اند.

وی اظهار داشت: در هر دوره‌ای که نیروهای انقلابی در راس قوای سه‌گانه قرار گرفتند و سه قوه همسو بودند، توطئه‌های دشمن نیز بیشتر و پررنگ‌تر شده است.

قناعت از فتنه ۸۸ و اغتشاشات امسال به عنوان بزرگترین فتنه‌ها علیه کشور نام برد و گفت: سال ۸۸ که کشور در تولید ناخالص ملی رشد داشت و یکپارچگی در سازندگی رقم خورد، دشمن دست به چنان فتنه‌ای زد امسال هم با عزم دولت سیزدهم در خدمت‌رسانی و با توفیقی که در زمینه عضویت کشور در معاهده شانگهای به دست آمد، دشمن چشم دیدن توفیقات نظام را نداشت لذا آشوب‌ها و اغتشاشات را رقم زد.

وی افزود: دشمنان با توان رسانه‌ای قوی که دارند کوچکترین ضعف‌های ما را بزرگ جلوه می‌دهند و بزرگترین توفیقات ما را کوچک می‌شمارند؛ مانند توفیقی که در پرتاب ماهواره داشتیم و دشمن آن را ناچیز برشمرد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ضرورت جهاد تبیین و معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۴ سال گذشته گفت: با رهبری‌های مقام معظم رهبری و با بصیرت مردم فهیم، فتنه اخیر هم به خوبی پشت سر گذاشته شد.

همزمان با چهارمین روز دهه فجر بازار بزرگ شهروند فردوس با حضور استاندار خراسان جنوبی، امام جمعه و فرماندار فردوس، جمعی از مدیران استانی و شهرستانی افتتاح شد.

عملیات اجرایی این پروژه با زیربنای ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع و اعتبار ۵۴۰ میلیارد ریال در بهمن سال ۱۴۰۰ آغاز شد و با اتمام آن طی یک سال اخیر امروز به بهره‌برداری رسید.

بازار بزرگ شهروند فردوس دارای ۵۲ واحد تجاری، پارکینگ، سرویس بهداشتی، نمازخانه، فضای مادر و کودک است که با مشارکت بخش خصوصی به منظور ایجاد ارزش افزوده برای املاک شهرداری احداث شده و زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر را ایجاد کرده است.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه برنامه‌های سفر به شهرستان فردوس از واحد کنسانتره فلوئوریت شرکت ارزش آفرین نیز بازدید کرد.

واحد کنسانتره فلوئوریت که با سرمایه‌گذاری هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در حال احداث است اکنون ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اردیبهشت سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار خراسان جنوبی امروز (شنبه) در چهارمین روز دهه فجر برای افتتاح طرح‌های عمرانی و اقتصادی به شهرستان زیرکوه رفت و در ادامه وارد فردوس در ۲۰۰ کیلومتری مرکز استان شد.

عملیات اجرایی ساخت ۴۲۶ واحد طرح نهضت ملی مسکن نیز با حضور استاندار خراسان‌ جنوبی در شهر فردوس آغاز شد و افتتاح طرح‌های گازرسانی، روشنایی و اصلاح شبکه برق از دیگر برنامه‌های استاندار در این شهرستان است.

پایان پیام/۳۶۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1018943