saffar
03 اسفند 1401 - 13:56

آمریکا «نهاجا» را تهدیدی بالقوه برای خود می‌داند

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: آمریکایی‌ها نیروی هوایی ما را یک تهدید بالقوه برای خود می‌دانند و این ترس دلالت بر این دارد که آن‌ها با توان رزمی نیروی هوایی آشنا هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر مهدی هادیان جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش در دوازدهمین همایش سالیانه معاونان عملیات و رؤسای بازرسی و ایمنی این نیرو، ضمن تقدیر از تلاش‌های انجام شده برای تامین امنیت آسمان ایران، اظهار داشت: دوران هشت سال دفاع مقدس، مردم‌یاری‌ها و پشتیبانی از جبهه مقاومت، از افتخارات و نقطه عطفی در تاریخچه نیروی هوایی است و سرمایه معنوی این نیروی الهی به شمار می‌رود که باید برای نسل جدید بازگو شود؛ چرا که برای ایجاد این سرمایه معنوی خون‌های زیادی بر زمین ریخته شده و این امر وظیفه همه ما را صدچندان می‌کند.

امیر هادیان افزود: بحمدالله امروز با گذشت ۴۴ سال پرفراز و نشیب از انقلاب اسلامی و با وجود تحریم‌های همه‌جانبه نیروی هوایی و مشکلات فراوان در تأمین قطعات، روز به روز در حوزه امنیت هوایی در حال پیشرفت هستیم.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش خاطرنشان کرد: در اقتدار نیروی هوایی همین نکته بس است که آمریکایی‌ها نیروی هوایی ما را یک تهدید بالقوه برای خود می‌دانند و این ترس دلالت بر این دارد که آن‌ها با توان رزمی نیروی هوایی آشنا هستند.

وی گفت: امروزه حوزه پهپادی بدون شک یکی از مؤلفه‌های قدرت نیروی هوایی است که تمامی عزیزان در هر جایگاهی باید نسبت به این حوزه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

امیر هادیان با بیان اینکه امروز رعایت دقیق نکات ایمنی و دستورالعمل‌ها یک اصل مهم برای جلوگیری از سوانح است، تصریح کرد: نیروی الهی هوایی یک نیروی مقتدر، منضبط، با افتخار و نیروی اولین‌هاست و حفظ این جایگاه در کنار تامین امنیت آسمان ایران اسلامی وظیفه خطیری است که با همکاری و همدلی شما عزیزان و بخش‌های مختلف این نیرو عملی شده و بحمدالله در این عرصه نیز پیشتازیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1050511