saffar
04 دی 1401 - 09:50

۲۳ نفر در آمریکا به علت طوفان زمستانی کشته شدند

رسانه‌های آمریکا اعلام کردند که آمار قربانی‌های طوفان زمستانی و سرمای شدید در مناطق مختلف این کشور به 23 نفر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه «ان‌بی‌سی‌نیوز» اعلام کرد تاکنون دست‌کم ۲۳ نفر در ایالت‌های اوکلاهاما، کنتاکی، میزوری، تنسی، ویسکانسین، کانزاس، نبراسکا، اوهایو، نیویورک، کلرادو و میشیگان، بر اثر طوفان زمستانی و سرمای شدید، کشته شده‌اند.

پیش از این اعلام شده بود که تاکنون ۱۵ نفر براثر طوفان برف و کولاک شدید در مناطق مختلف این کشور، جان خود را از دست داده‌اند.

«کاتلین هوگان»، معاون وزیر انرژی آمریکا در بخش زیرساخت‌ها با انتشار بیانیه‌ای با اعلام وضعیت اضطراری در ایالت تگزاس گفت: من بدین‌وسیله تعیین می‌کنم که به دلیل کمبود انرژی الکتریکی، کمبود امکانات برای تولید انرژی الکتریکی و دلایل دیگر، در ایالت تگزاس وضعیت اضطراری وجود دارد. و صدور این سدتور در راستای شرایط اضطراری و تأمین منافع عمومی است.

پدیده طوفان عظیم زمستانی که با بارش سنگین برف و کاهش شدید سرما همراه است از روز جمعه مناطق وسیعی از آمریکا را در برگرفته و موجب لغو هزاران پرواز، یخ‌بندان‌های شدید، و قطعی‌های گسترده برق شده است.

مقامات آمریکایی در شماری از شهرهای این کشور حالت اضطراری اعلام کردند. طوفان شدید به لغو صدها پرواز و بسته شدن بزرگراه های اصلی و قطع برق بیش از یک میلیون آمریکا منجر شده است.

طوفان زمستانی همچنین موجب کاهش بی سابقه تولید گاز طبیعی در آمریکا و قطع گسترده برق در شماری از ایالت‌ها شده است.

خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد که تولید گاز در آمریکا به دلیل کولاک و طوفان شدید به میزان ۲.۸ میلیون متر مکعب کاهش یافته که بیشترین میزان کاهش طی بیش از یک دهه گذشته است. بلومبرگ همچنین افزود که میزان تقاضای داخلی برای گاز به بالاترین سطح از آغاز سال ۲۰۱۹ رسیده است.

شبکه سی ان ان هم گزارش داد که کاهش شدید دما و بارش برف و وزیدن باد شدید موجب حوادث رانندگی بسیار، قطع برق و تاخیر در پروازها شده است. همچنین بیش از ۱۸۰۰ پرواز روز شنبه در فرودگاه های دیترویت، شیکاگو، مینیاپولیس و دنور لغو شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 931839