saffar
14 بهمن 1401 - 21:50

هشدار فرماندار شمیرانات نسبت به تردد غیرضروری

فرماندار شمیرانات با اشاره به بی‌توجهی برخی از شهروندان نسبت به هشدارهای ستاد مدیریت بحران گفت: ترافیک سنگین در پی حضور گردشگران عملیات پاکسازی معابر و امدادرسانی‌های احتمالی را با مشکل جدی مواجه کرده و سلامت ساکنان و مسافران را به خطر می‌اندازد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شمیرانات، مجتبی ذاکریان عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بی‌توجهی برخی از شهروندان نسبت به هشدارهای ستاد مدیریت بحران شهرستان مبنی بر لزوم جلوگیری از ترددهای غیرضروری، اظهار داشت: شهروندان باید از تردد غیرضروری به لواسان، اوشان، فشم، میگون، شمشک و دربندسر جداً خودداری کنند.

وی افزود: ترافیک سنگین در پی حضور گردشگران در بخش‌های تابعه، عملیات پاکسازی معابر و امدادرسانی‌های احتمالی را با مشکل جدی مواجه کرده و سلامت ساکنان و مسافران را به خطر می‌اندازد.

فرماندار شمیرانات در ادامه گفت: در پی بارش برف شدید در روزهای اخیر، لغزندگی معابر، سقوط بهمن‌های متعدد و رانش برخی از جاده‌ها، عوامل خدمات‌رسان با تمامی امکانات و نیروها به صورت مستمر در حال عملیات پاکسازی مسیرها هستند، اما ترافیک سنگین خودروها علاوه بر ایجاد اختلال در این خدمت‌رسانی مذکور سبب بروز مشکل جدی در امدادسانی‌ها نیز می‌شود. 

ذاکریان تصریح کرد: عرض کم برخی جاده‌های مواصلاتی که به سبب تجمیع برف و یخ بیش از حد معمول نیز کاهش یافته است و همچنین ناایمن بودن آن‌ها به سبب احتمال ریزش سنگ و سقوط بهمن خطری‌ست که به منظور پیشگیری از بروز حوادث ناگوار و صیانت از جان گردشگران، باید از تردد غیرضروری خودداری کنند، لذا در غیر این صورت عوامل پلیس راه در ابتدای گردنه قوچک اقدام به ممانعت از ورود خواهد داشت و جرایم قانونی اعمال خواهد شد.

وی با اشاره به تعطیلی ادارات و مدارس لواسانات و رودبارقصران در روزهای اخیر ابراز داشت: ساکنان منطقه نیز از این قاعده مستثنی نیستند و انتظار این است تنها در صورت لزوم از منازل خارج شوند تا عوامل ستاد مدیریت بحران بتوانند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند. 

فرماندار شمیرانات در پایان با اشاره به کمبود سرانه‌های درمانی بخش‌های تابعه شمیرانات، خاطرنشان کرد: انتقال بیماران از روستاها به مراکز درمانی بر لزوم کاهش تردد و جلوگیری از بروز ترافیک افزوده است، همچنین اقدامات به‌هنگام خودروهای آتش‌نشانی و خدماتی برق، گاز، آب و غیره نیز نیازمند تسهیل تردد آنها می‌شود. 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017470